JIKA - Olomoucke dobrovolnicke centrum
Chcete se stat dobrovolnikem?
Motto:
"Někteří lidé nedělají chyby, protože se vůbec nepokusili dělat něco, co stojí za to."
Goethe
Hlavní stránka
Kontakty
Kodex dobrovolníka
Formuláře
Stanovy
Akreditace
Výroční zpráva
Fotoalbum
Informace
Sponzoři
Ke stažení
Odkazy
Dnes je:
Neděle
27. 9. 2020
Svátek má:
Jonáš

Máme pro vás připraveny nové www stránky.
Tato verze již nebude aktualizována.
Nastavte si prosím záložky na: http://www.jikadobrovol.cz.

Informace

Zákon o dobrovolnictví (pdf dokument 100 KB)


Víte, že rok 2011 byl Radou EU vyhlášen jako Evropský rok dobrovoníků?

V Evropské unii se na dobrovolné činnosti podílí miliony občanů. Lidé všech věkových skupin přispívají k životu společenství tím, že investují část svého volného času do práce v organizacích občanské společnosti, klubech mládeže, v nemocnicích, ve školách, sportovních klubech apod. Pro Evropskou komisi je dobrovolná činnost aktivním výrazem občanské angažovanosti, která posiluje společné evropské hodnoty, jako jsou solidarita a sociální soudržnost. Dobrovolná činnost rovněž nabízí významné příležitosti učit se, protože zapojení do dobrovolných činností může lidem pomoci osvojit si nové dovednosti a rozvíjet schopnosti, a dokonce zlepšit své šance na získání zaměstnání. To je důležité zejména v době ekonomické krize. Dobrovolnická činnost hraje důležitou roli v tak odlišných sférách, jako jsou vzdělávání, mládež, kultura, sport, životní prostředí, zdravotnictví, sociální péče, ochrana spotřebitelů, humanitární pomoc, rozvojová politika, výzkum, rovné příležitosti a vnější vztahy. Dobrovolná činnost má velký a dosud nedostatčně využívaný potenciál, pokud jde o sociální a ekonomický rozvoj Evropy.

Pokud máte zájem o aktuální zprávy o tom, jak probíhá Evropský rok dobrovolnictví v České republice, podívejte se na webové stránky www.dobrovolnik.cz.

Kdo je dobrovolník?KŘESADLO 2011

Naše dobrovolnické centrum se aktivně zapojilo do činnosti Dobrovolnické sekce Unie nestátních neziskových organizacích /UNO/ a při příležitosti vyhlášení Evropského roku dobrovolnictví společně připravuje vyhlášení ceny "Křesadlo" - ocenění vybraných dobrovolníků v rámci našeho krajského regionu. Odborným garantem udělované ceny Křesadlo i jeho duchovním tvůrcem je Hestia-Národní dobrovolnické centrum v Praze. V našem kraji bude cena udělana v sedmi oblastech ( 2 v sociálních službách; po jedné dobrovolníkům pracujících se seniory, mládeží, v oblasti zdravotní, humanitárních a volnočasových aktivit, ochraně životního prostředí, hasiči a sport). Návrhy na ocenění dobrovolníků mohou podávat občané i NNO spolupracující s dobrovolníky. Ceny budou předány v rámci slavnostního večera na konci roku 2011. Podrobnosti získáte na webu www.kresadlo-ok.cz nebo prostřednictvím emailu: info@kresadlo-ok.cz

Křesadlo dopis

Nominace naší dobrovolnice


Tisková zpráva České rady dětí a mládeže na téma: Téměř miliarda korun ročně - to je hodnota práce dobrovolníků v dětských sdruženích ČRDM.DOBRObus v OLOMOUCI

Zveme všechny zájemce o dobrovolnictví k návštěvě DOBRObusu dne 14.září 2011, který bude stát na Dolním náměstí od 9,00 až 18,00 hodin. Více informací zde.

webdesign:krupkaj © jika Olomouc 2006 - 2020